Odpružení banner Odpružení mobile banner

Odpružení

Filters
← Назад
Sort:
Na stránce:
Filters
Uložit do PDF
Příprava souboru...
Odeslat:
Odpružení from to
V tomto sortimentu nejsou žádné produkty.
More products
Zobrazit více
26 produktů

Odpružení pro terénní vozidla

Terénní odpružení je jedinečný mechanismus, který tvoří pružnou vazbu mezi nosným systémem a koly (nebo nápravami). Účinně snižuje přenos dynamického zatížení na karoserii a zajišťuje, aby kola sledovala požadovanou dráhu.

Moderní terénní systémy odpružení jsou jednoduché, ale poměrně spolehlivé a komplexní:

 • Vodicí prvky, které určují celkovou geometrii zavěšení i pohyb kol. Velikost síly přenášené na další část konstrukce na nich přímo závisí;
 • Prvek odpružení, který slouží ke zmírnění nárazů, snížení zrychlení a přenosu dynamického zatížení na nosný systém. Tím se výrazně zlepšuje plynulost jízdy;
 • Tlumicí prvek (tlumič rázů) je zařízení, které umožňuje odvádět energii vzniklou kmitáním nosného systému třením a následným zahříváním.

Typy odpružení terénního vozidla

V závislosti na konstrukci existují dva typy odpružení, závislé a nezávislé.

Závislé pozastavení

Toto zavěšení je velmi robustní, aby byla zajištěna ochrana pohonných jednotek kol. Nejběžnějšími příklady tohoto typu jsou UAZ, Mercedes-Benz třídy G a Mitsubishi L200.

Výhody:

 1. Vysoká pevnost zaručující ochranu pohonných jednotek kol;
 2. Dobrá těsnost a odolnost proti vlhkosti.

Toto odpružení má však jednu nevýhodu: na nerovném povrchu nepracují pneumatiky vozidla pod optimálním úhlem, což způsobuje zvýšené kolísání vozidla při jízdě.

Nezávislé zavěšení

Ideální pro jízdu po městských silnicích, kde poskytuje dobrou trakci. Vozidlo je tak lépe ovladatelné. Pokud narazíte na výmol, jedno kolo může změnit svou polohu, aniž by se změnila trajektorie druhého kola. Dodává se v různých příchutích. Nejoblíbenější je McPherson.

Sada terénního odpružení: výhody

Když si koupíte sadu odpružení, získáte nejen vynikající geometrickou průchodnost terénem, ale také dobrý zdvih odpružení a pohodlné ovládání. Jejími hlavními složkami jsou obvykle:

 • tlumiče nárazů;
 • prameny;
 • prameny;
 • šrouby pro vyrovnání odklonu;
 • rozšířené nárazníky a další instalační prvky.

Všechny tyto jednotky nabízejí plný terénní potenciál každého vozidla bez větších konstrukčních úprav. Jsou vysoce odolné a lze je používat v nejnáročnějších podmínkách na různých typech vozovek.

Vlastnosti sady pro zvedání zavěšení:

 1. Zvýšená světlá výška;
 2. zvýšená mobilita v terénu;
 3. Vylepšený zdvih odpružení;
 4. Je možné namontovat kola s větším průměrem;
 5. Pohodlnější a bezpečnější jízda v terénu;
 6. Náhrada za dodatečné zatížení.

Nákup zvedací sady je poměrně jednoduchý úkol, pokud požádáte o pomoc odborníky. Internetový obchod Volcar.cz nabízí širokou škálu sad odpružení a naši manažeři jsou vždy připraveni pomoci vám vybrat nejvhodnější variantu s ohledem na všechny vaše požadavky.