Tlumič řízení banner

Tlumič řízení

Filters
← Назад
Sort:
Na stránce:
Filters
Uložit do PDF
Příprava souboru...
Odeslat:
Tlumič řízení from to
V tomto sortimentu nejsou žádné produkty.

Tlumič řízení pro terénní vozidla

Hlavním účelem tlumiče v odpružení terénního vozidla je snížit úroveň vibrací v řízení. Minimalizuje také kolísání a chvění, ke kterému dochází při jízdě, a snadno se přizpůsobí jakémukoli povrchu vozovky.

Typy tlumičů

V závislosti na konstrukci existují dva typy tlumičů řízení:

  • teleskopické;
  • rotační.

Teleskopická řídítka fungují ve dvou směrech - stlačení i vysunutí. Účinně minimalizujte různé výkyvy a vraťte volant do původní polohy. Dodávají se v jednočinném a dvojčinném provedení. První z nich mají pro lepší funkci přídavnou pružinu na vnější straně zařízení, druhé pracují v tahu/stlačení bez pružin.

Rotory jsou velmi vzácné. Zpravidla se montují výhradně do závodních automobilů nebo motocyklů. Hlavním rysem tohoto mechanismu je, že je řízen speciálním palubním počítačem, nikoliv ručně.

Bod, který je třeba vzít na vědomí! Instalací jednoho z těchto stabilizátorů získáte optimální kontrolu nad řízením s minimální námahou a neomezeným pohybem, přičemž vibrace, váhání a otlaky budou potlačeny.

Naše tlumiče řízení jsou vyráběny předními značkami odpružení s vysokým výkonem. Jsou k dispozici v provedení s jednou nebo dvěma trubkami a jsou vyráběny přímo na míru konkrétnímu modelu vozidla a jeho provozním podmínkám.

Výhody tlumiče:

  1. Zabraňuje vyvrácení volantu při jízdě v terénu;
  2. Robustní ochrana všech částí systému řízení proti vibracím a skokům;
  3. Snižuje opotřebení dílů vozidla o 30 %;
  4. Zlepšuje ovladatelnost vozidla při vysokých rychlostech;
  5. Pohodlnější jízda na silnici i v terénu;
  6. Snadná instalace.

Vlnění volantu a nerovnosti mohou způsobit, že je jízda vyčerpávající a v lepším případě nepříjemná, v horším případě velmi nebezpečná. Tento jev není výrobcům originální výbavy znám, a proto je mnoho SUV a dalších těžkých vozidel vybaveno tlumiči řízení z výroby. Stejně jako jiné náhradní díly se však i tyto součásti mohou opotřebovat a stát se neúčinnými. Aby byla životnost tlumiče co nejdelší, doporučujeme pravidelné kontroly po každé jízdě (zejména po jízdě v terénu).

Pokud se při jízdě potýkáte s nežádoucími vibracemi a kolísáním, najdete v našem internetovém obchodě širokou nabídku vysoce výkonných tlumičů, které vám vrátí plynulost a kontrolu nad řízením. Nabízíme také velký výběr montážních držáků, ochranných krytů a pouzder.