Tlumiče přední banner

Tlumiče přední

Filters
← Назад
Sort:
Na stránce:
Filters
Uložit do PDF
Příprava souboru...
Odeslat:
Tlumiče přední from to
V tomto sortimentu nejsou žádné produkty.

Vzpěra tlumiče pro terénní vozidla

Vzpěra tlumiče je zesílený prvek soupravy odpružení, který zajišťuje bezpečné spojení mezi kolem a karoserií. Obvykle se skládá z tlumiče a válcové vyztužené pružiny.

Hlavními úkoly vzpěry jsou udržení hmotnosti vozidla, správná orientace kol vzhledem ke karoserii a spolehlivá přilnavost k povrchu vozovky. Díky robustnímu krytu a zesílenému dříku navíc vydrží velké boční zatížení.

Stabilní a tlumič nárazů - jaký je mezi nimi rozdíl

Mnoho lidí si myslí, že vzpěra a tlumič jsou stejná zařízení. To však vůbec není pravda. Hlavní rozdíl mezi prvním a druhým typem není v přítomnosti pružiny, jak se obecně soudí, ale spíše v upevnění. Vzpěra tlumiče je k náboji připevněna vnějším pevným dvoušroubem, zatímco tlumič je připevněn prostřednictvím přídavných tlumičů - pryžových silentbloků.

Jaký je rozdíl mezi vzpěrou a tlumičem nárazů?

Kromě toho se tyto konstrukce liší účinkem zatížení. Stojan přijímá zatížení z různých směrů, zatímco tlumič nárazů přijímá zatížení pouze podél své osy.

Typické závady stojanů a způsoby oprav

Odborníci z Volcar.cz pro vás připravili výběr nejčastějších závad a tipů na jejich odstranění. Dodržujte je a dosáhnete co nejdelší životnosti.

Příčiny poruchy Způsoby eliminace
Vzpěra tlumiče nevyvíjí dostatečný odpor při zpětném rázu
Netěsnost přepážkového ventilu v důsledku ucpání nebo poškození dílů. Demontujte ventil, propláchněte poškozené díly a vyměňte je. Filtrujte nebo vyměňte kapalinu.
Síla je snížena ("usazená" pružina odskokového ventilu). Vyměňte pružinu. Zvyšte počet kotoučů odskokových ventilů.
Obtokový ventil je nefunkční. Oprava funkce ventilu - výměna poškozených dílů: ventil, škrtící klapka, pružina, píst.
Opotřebení dílů, které má za následek zvýšený průtok kapaliny otvory nebo hluboká rizika opotřebovaného pístu a jeho kroužku, válce, tyče. Vyměňte opotřebované díly.
Vzpěra tlumiče nevyvíjí dostatečný odpor proti stlačení
Netěsný kompresní ventil v důsledku ucpání. Propláchněte ventil. Filtrujte nebo vyměňte kapalinu.
Opotřebení pracovní plochy vřetena Vyměňte opotřebované díly.
Opotřebení, deformace nebo prasknutí součástí kompresního nebo sacího ventilu. Vyměňte kompresní ventil stojanu nebo sedlo kompresního ventilu.
Stabilní tlumič vyvíjí na konci kompresního zdvihu nadměrný odpor
Nadměrné množství tekutiny ve stojanu. Odstraňte přebytečnou tekutinu.

Nakupte si vzpěru tlumiče v našem internetovém obchodě - vyberte si sami pomocí našeho pohodlného vyhledávače nebo požádejte naše certifikované prodejní manažery o pomoc s případnými dotazy.