Domovská stránka Jiný Naviják na čtyřkolku

Naviják na čtyřkolku

Sort:
Na stránce:
Filters
Uložit do PDF
Příprava souboru...
Odeslat:
Naviják na čtyřkolku from to
V tomto sortimentu nejsou žádné produkty.
More products
Zobrazit více
10 produktů

Jízda v offroad dopravě v náročných podmínkách je nepochybně vzrušující dobrodružství. Sami si vyberete trasu a zamíříte tam, kam chcete. Ale na takových cestách nejsou ty nejpříjemnější okamžiky, se kterými se řidiči dříve či později setkávají. Jedním z nich je uvíznutí v bažině, vodě nebo písku v nejnepříznivějším okamžiku. Není to příjemný pocit, souhlasíte? Chcete-li se zbavit takových problémů, můžete si koupit naviják, který vám pomůže v takových situacích.

K čemu je naviják?

Čtyřkolky se používají k jízdě v žádném případě na ideální povrchy - jámy, bažiny, písek, v bahně, atd. Dostat se z nich sami může být velmi obtížné. Ale pokud máte takový krásný nástroj jako naviják - problém se již nestává. S trakčním úsilím, které vytváří, se snadno a rychle dostanete z pasti. A čas, který byste strávili bojem s tažením vaší dopravy-můžete se věnovat fascinující jízdě a uvidíte několik více než tun bahna nebo písku. Naviják pro čtyřkolku je proto velmi důležitý jak pro nadšence, tak pro turisty, kteří preferují extrémní druhy zábavy.

Jak funguje naviják?

Jedná se o buben s lankem, na jedné straně je umístěn elektromotor a na druhé straně reduktor. Jsou vzájemně propojeny pomocí hřídele odběru energie (umístěné uvnitř bubnu), která je navržena tak, aby přenášela točivý moment z motoru na převodovku. Na druhé straně převodovka snižuje počet otáček a zvyšuje trakční sílu díky mechanismu planetového typu s ozubenými koly. Jeho rotace je přenášena na buben, který navíjí lano a přináší uvízlé vozidlo nebo jiné předměty.

Jaké trakční úsilí potřebuji?

To je téměř nejdůležitější parametr při výběru správného modelu. Tažné úsilí závisí na hmotnosti nákladu, který naviják bude schopen odtrhnout od povrchu. V charakteristikách modelu se často uvádí v librách (lbs).

Výroba určitého modelu závisí na úsilí:

 • průměr bubnu
 • výkon motoru
 • počet navíjených závitů
 • počet převodových stupňů a převodový poměr převodovky

Při výběru nemusíte upřednostňovat nejsilnější modely. Jsou drahé a těžké, což v případě čtyřkolky není nejlepší volba. Je lepší si vybrat podle níže popsaných metod.

Chcete-li zvolit optimální model pro sebe, můžete odstoupit od kubatury moto terénního vozidla:

 • < 400 kostek - nejvhodnější naviják 2000 lbs
 • 500-600 - optimálně 2300-3000 lbs
 • 700-800 -  3000-3500 lbs
 • > 1000 - od 3000 lbs minimum

Stále si můžete vybrat na základě potřebného trakčního úsilí. Chcete-li vybrat požadovanou položku, tak je třeba znát váhu vašeho vozu. Například, pokud je hmotnost přibližně 500 kg, pak úsilí by mělo být minimálně 1200 kg. tento poměr (1:2,5) platí pro každou hmotnost vozidla. Tento ukazatel najdete v popisu nebo názvu libovolného modelu. V dováženém zboží je uveden v lbs.

Chcete-li přeložit do srozumitelných "kilogramů", je třeba vynásobit parametr v librách na 0,454. Proto se, s ohledem na vlastnosti uvedené tažnou sílu v 2000 liber - dostaneme 907 kg. Pro malou, lehkou čtyřkolku, o hmotnosti až 400 kg naviják s tímto tahem úsilím budeme výborným řešením.

Materiál lana

Dnes na trhu existují dva hlavní typy - syntetický a kovový. Výběr mezi nimi závisí na maximálním zatížení, životnosti a specifikách použití.

Kovová je jednoduchá, levná a těžká volba. Při nevhodném použití může způsobit zranění nebo poškození techniky. Chcete-li s ním pracovat, potřebujete speciální rukavice.

Syntetický − do značné míry závisí na kvalitě výroby a výrobce, ale v každém provedení má řadu výhod. Jako například: snadná obsluha a skladování; nízká hmotnost; odolnost proti opotřebení; bezpečnost při použití. Práce s ním je povolena bez použití rukavic. Jsou dnes nejoblíbenější volbou.

Jaký by měl být naviják?

Na trhu je jen spousta možností od mnoha výrobců, takže můžete přesně najít vhodný produkt jak pro vlastnosti, tak pro rozpočet.

Co stojí za pozornost:

 • Trakční úsilí je nejdůležitějším faktorem při výběru. Vypočítat požadované můžete díky výše uvedenému textu.
 • Výkon motoru musí být dostatečně silný. Při výběru nezapomeňte na koeficient 1 na 2,5 a volba, kterou chcete, bude mít požadovaný výkon.
 • Způsob ovládání je pomocí dálkového ovladače nebo tlačítek umístěných v autě. Pro vaši bezpečnost je lepší upřednostňovat možnost dálkového ovládání, protože v případě přerušení kabelu budete v bezpečné vzdálenosti.
 • Materiál lana - o výhodách a nevýhodách jsme psali výše. Zde výběr přímo závisí na vašich preferencích.
 • Výrobce - je velmi důležité nekupovat levné čínské modely sestavené z nekvalitních komponent. Koneckonců, nikdo nechce zůstat sám s uvízlou technikou a spálenou navijákem bez pomoci uprostřed lesa. Máme v katalogu řešení od nejlepších společností na trhu: WARN, Dragon Winch, Come-Up, T-Max a Sigma. V průběhu let dodávají výrobky slušné kvality za dobrou cenu.

Shrnutí:

Zakoupením navijáku pro čtyřkolku se můžete dostat z téměř jakékoliv pasti tím, že najdete spolehlivou oporu. Jeho hlavní výhodou je možnost dostat se ze situace nezávisle a bez větších problémů. To je důvod, proč jsou velmi žádané a jsou neodmyslitelným atributem pro ty, kteří dávají přednost překonání i vážné off-road.

V našem internetovém obchodě si můžete za dobrou cenu koupit naviják pro čtyřkolku a další techniku vynikající kvality. Katalog obsahuje jak rozpočet, tak dražší modely. Rychle doručíme vaše zboží pohodlnou službou a pomůžeme s výběrem správné možnosti - naši odborníci vždy pomohou a řeknou o výhodách a nevýhodách některých modelů.

Často kladené otázky

 • Tažná síla
 • Výkon motoru
 • Materiál lana
 • Způsob ovládání

Především v případě potřeby na offroadových závodech a také pro časté domácí účely bez použití velkého váhového vybavení.

Recenze pro Naviják na čtyřkolku

Elektrický naviják pro ATV Dragon Winch DWH 4500 HD syntetický 6120 Kč

Naviják používám několik měsíců, s prací jsem velmi spokojen. Rychle doručeno. Zařízení vynikající kvality

Tomáš Procházka • 10.06.2022
Přenosný naviják DWP 5000 elektrický 12V 5300 Kč

Přenosný naviják je poměrně výkonný a skladný, v práci se mi líbil. Doporučit!

Maric • 16.05.2022
Přenosný naviják DWP 3500 elektrický 12V 1588 kg 3950 Kč

dodaný rychle, naviják splnil svá očekávání

Daniel • 16.05.2022